Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Poczuj adrenalinę przybądź na M.A.S.H.

Poczuj adrenalinę przybądź na M.A.S.H.

W piątek 15 sierpnia 2014 w Skwierzynie rozpocznie się już po raz czwarty piknik militarny M.A.S.H. Tegoroczna impreza odbędzie się tak jak przed rokiem na poligonie wojskowym i potrwa dwa dni.

W poprzednich latach piknik przyciągnął uwagę kilkunastu tysięcy osób. Jego wielkim atutem z pewnością była możliwość obejrzenia inscenizacji historycznej. Nie jest to jednak jedyna atrakcja. Wiele z prezentowanych maszyn cieszy się mianem unikatów.

Burmistrz Skwierzyny Tomasz Watros dąży do tego aby M.A.S.H. stał się marką Skwierzyny. Liczne pozytywne opinie, które impreza zebrała są dowodem na to, że pomysł okazał się sukcesem.

Trochę historii...

Organizując w 2011 roku pierwszego M.A.S.H.-a, nawiązaliśmy do pomysłu „żywych lekcji historii". Chcieliśmy stworzyć imprezę, która przedstawiając wydarzenia z przeszłości miasta, zwiększy poczucie przynależności mieszkańców do tych terenów. Dodatkowo za pomysłem przemawiał fakt, że Skwierzyna jest silnie kojarzona z Jednostką Wojskową.

Do udziału w imprezie zaprosiliśmy kolekcjonerów militariów, miłośników fortyfikacji, rekonstruktorów, fanów motoryzacji militarnej oraz pasjonatów historii. Piknikowi towarzyszyły prezentacje sprzętu i pokazy rekonstrukcji historycznej oraz liczne koncerty.

Zachęceni sukcesem zabraliśmy się do pracy. Kolejna edycja trwała już cały weekend. Piknik rozpoczął się w piątkowe popołudnie 31 sierpnia 2012 r. Ulicami miasta ruszyła parada pojazdów wojskowych. Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody mieszkańcy licznie odwiedzali wystawę sprzętu bojowego, a wieczorem słuchali lokalnych zespołów muzycznych.

Kulminacją pikniku była jednak sobota. Przepiękna pogoda zgromadziła na terenach wojskowych w Skwierzynie licznych odwiedzających, których z każdą godziną przybywało. Szczególne zainteresowanie zarówno najmłodszych jak i nieco starszych wzbudził zgromadzony sprzęt i wyposażenie wojskowe. Do Skwierzyny zjechali rekonstruktorzy militarni z całego regionu. W naszym mieście pojawiły się unikalne radzieckie, niemieckie oraz polskie wozy bojowe z okresu II Wojny Światowej oraz uzbrojenie Wojska Polskiego, które wyszło już z bieżącego użytkowania. Rekonstruktorzy zadbali o historyczne ubiory prezentujące różne formacje z okresu II wojny światowej.

Po południu odbyła się pierwsza inscenizacja walk wojsk niemieckich i radzieckich. Ponad 20-minutowe przedstawienie oglądały tłumy zgromadzonych gości. W inscenizacji wzięło udział kilkudziesięciu rekonstruktorów, czołgi, działa samobieżne oraz mniejsze wyposażenie wojskowe tj. np. samochody bojowe z okresu II wojny światowej. Inscenizacja przeprowadzona była na specjalnie przygotowanym terenie poligonowym co jeszcze bardziej uwypukliło jej realizm.

Niespełna dwie godziny po pierwszej inscenizacji odbyła się druga
prezentująca tym razem walki w Afganistanie. Pokaz przerzucania tymczasowego mostu oraz przejazdy czołgów zgromadził również liczną publiczność.

Niedzielny poranek przywitaliśmy w pięknej, słonecznej choć wrześniowej już aurze. Był to jednocześnie ostatni dzień pikniku. Przybyli mieszkańcy mogli obejrzeć sprzęt wojskowy, zasiąść w czołgu lub transporterze opancerzonym i pod opieką wykwalifikowanych rekonstruktorów przejechać po polu poligonowym. Było to niezapomniane przeżycie zarówno dla starszych jak i młodszych odwiedzających.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


MASH

PLAN PIKNIKU MILITARNEGO

3 Mapa

 

          źródło:mash.skwierzyna.pl

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas