Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

„Nie od razu Polskę zbudowano”

„Nie od razu Polskę zbudowano”

Nie od razu Polskę zbudowano” - to hasło kolejnej, XXI już edycji Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 w Polsce. Chcemy pokazać Polskę jako państwowość, która ukonstytuowała się w X wieku i trwa do dzisiaj. Pragniemy przypomnieć jaką wartością jest własna państwowość i jakie były koleje jej kształtowania. Europejskie Dni Dziedzictwa 2013 odbędą się tradycyjnie w drugi i trzeci weekend września (7-8 i 14-15 września 2013).


Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uroczysta inauguracja będzie miała miejsce w Opactwie Cysterskim w Wąchocku 7 września.
Tegoroczną edycją EDD chcemy przypomnieć wszelkie formy budowy polskiej państwowości. Nie tylko w sensie dosłownym, czyli kształtowaniu granic na przestrzeni dziejów ale również tym symbolicznym – poczuciu przynależności i związku z historią, językiem, tradycją.

 

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbędą się w drugi weekend września. Muzeum zaprasza wszystkich chętnych do bezpłatnego zwiedzania placówki.

 

Nawiązując do tematu przewodniego tegorocznych Dni „Nie od razu Polskę zbudowano” Muzeum proponuje gościom prezentację wystawy fotograficznej lubuskiej perełki architektonicznej, jaką jest zamek w Międzyrzeczu oraz wykład i prezentację na temat tego zabytku, który poprowadzi dyrektor Muzeum w Międzyrzeczu Andrzej Kirmiel. Wykład i prezentacja odbędą się Sali Witrażowej 15 września 2013 r. (niedziela) o godzinie 12:00

 

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas