Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Festiwal to nie tylko koncerty

  • Napisane przez  Michał Niemczyk
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
Festiwal to nie tylko koncerty

Festiwal „Muzyka w Raju" to nie tylko koncerty, otwarte próby, transmisje i nagrania radiowe. Znakomita akustyka kościoła w Paradyżu oraz atmosfera sprzyjająca systematycznej pracy artystów nad nowymi programami tworzą unikalne warunki do realizacji produkcji fonograficznych.

 

W związku z tym w ubiegłym roku kierownictwo festiwalu podjęło decyzję o fonograficznej dokumentacji wybranych programów koncertowych. Partnerami festiwalu w tym zakresie będą znane europejskie wytwórnie płytowe.

Pierwszy projekt fonograficzny zapoczątkowany został sesją nagraniową, która odbyła się od 16 do 19 września 2013 roku. Jej bohaterką była włoska śpiewaczka i instrumentalistka VivaBiancaLuna Biffi, natomiast producentem Alban Moraud. Jej efektem jest wydana nakładem francuskiej wytwórni Arcana płyta „Fermate il Passo". Składa się na nią autorski program poświęcony solowej muzyce wokalno-instrumentalnej w XVI-wiecznych Włoszech. Eksplorując repertuar renesansowych pieśni popularnych (frottoli) Viva poszukuje korzeni powstałej w baroku opery. Jest to pierwsza odsłona czteropłytowej serii, której kolejne części realizowane będą w ciągu najbliższych trzech lat. Międzynarodowa premiera płyty miała miejsce w czerwcu tego roku. Polska premiera będzie miała miejsce w trakcie XII edycji festiwalu „Muzyka w Raju".

 

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas