Notice: Undefined variable: GK_TEMPLATE_MODULE_STYLES in /emiedzyrzecz2/templates/gk_news/component.php on line 22
emiedzyrzecz.pl | Strona Międzyrzecza - Forum Edukacyjne w Trzcielu
Logo
Wydrukuj tę stronę

Forum Edukacyjne w Trzcielu

foto: H. Pilipczuk foto: H. Pilipczuk

24 września 2014 r. organizacja pozarządowa – Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość, która realizuje projekt pt.„Stawiamy na młodzież" z dotacji pozyskanej z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać Szanse" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, zorganizowała w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Trzcielu Forum Edukacyjne.

Zasadniczym celem Forum było stworzenie przestrzeni do dyskusji umożliwiającej poznanie lokalnego środowiska, jego mocnych i słabych stron, prowadzące do podjęcia efektywnych działań na rzecz młodych osób oraz pokazanie działań realizowanych na rzecz młodych ludzi w środowiskach lokalnych.

W spotkaniu uczestniczyła Burmistrz Trzciela Maria Górna – Bobrowska, przewodniczący Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych w Międzyrzeczu – Włodzimierz Szopinski, radni, nauczyciele, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających w gminie Trzciel.
Forum stało się miejscem, w którym rozpoczęła się dyskusja na temat zasobów naszego środowiska i wszelkich barier leżących u podstaw mniejszych szans młodzieży
z małych miejscowości. Uwrażliwienie na sprawy młodych ludzi i wypracowanie skutecznych narzędzi badania i problemów pozwoli na podjęcie inicjatyw lokalnych działań na rzecz młodych ludzi mieszkających w tym środowisku. Organizatorzy już wkrótce przeprowadzą dogłębną analizę lokalnego środowiska, by wspierać te działania, które są najbardziej oczekiwane przez młodzież. Artur Łęga, koordynator Programu Równać Szanse, który przysłuchiwał się tej dyskusji, jest dobrej myśli i wierzy, że diagnoza zostanie przeprowadzona ,bowiem Paweł Pawłowski prezes Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość, nigdy nie zawodzi.

{gallery}2014/trzcieledu{/gallery}

Copyright 2016 © emiedzyrzecz.pl All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone